| bobonel a întrebat:

Am emis o factura in care am introdus eronat contul clientului (incomplet)! Este vreo problema in ceea ce priveste plata pentru aceasta factura? (O sa poata efectua clientul plata catre noi?)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poate daca plateste cu ordin de plata, el isi cunoaste contul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cel mai bun caz (daca este incomplet contul), banca va refuza plata. Dar daca e complet si gresit, banii ar putea merge in alt cont. Va trebui sa anulati factura veche si sa emiteti alta noua.

| 1DeadMemories a răspuns:

O sa remarce cei de la contabilitatea firmei lui cand inregistreaza factura.Nefiind datele corecte nu si pot inregistra factura in acte.Ia legatura cu ei, fa storno la factura gresita si emite alta.E doar o formalitate sa va reglati actele. Avand contul tau nu i o problema sa scrie OP ul la banca si sa faca plata intre timp.