| Diana06 a întrebat:

Bună ziua. Am împlinit 18 ani și încă sunt eleva la liceu, dar nu am mai primit alocația din luna în care am împlinit vârsta. Cererea pentru alocație am trimis-o încă din iunie. Eu nu am mai primit alocație din iunie și suntem în septembrie. Ce pot face?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai anexat la cerere si adeverinta de la liceu ca esti eleva?
Daca nu ai facut-o atunci se explica de ce n-ai primit alocatia.
Daca ai anexat adeverinta atunci a cam intarziat alocatia, dar o vei primi, inclusiv pe cea anterioara. Te poti si interesa la Agentia judeteana pentru plati si inspectie sociala.