Întrebare recomandată | Off_Cosmin_1978 a întrebat:

Bună ziua, am o cunoștință care are grad 2 de handicap,are HIV și retard mintal accentuat, deși nu cunoaște ceasul, nu știe pe ce planeta trăiește(el zice Jupiter), nu știe să facă un ou, nu are misiunea banilor, are 30 de ani și acum 4 ani s-au desființat caminele și i-au dat în stradă! Alt coleg de-al lui are gradul 1si este mult mintal, peste el, unde îi pot schimba gradul de handicap

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca la un spital sau la un camin pentru ei.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai vrea sa-i schimbi gradul de handicap?
Ce interes ai tu sa faci asa ceva?

PS Nu am inteles ce vrei sa spui prin: "misiunea banilor", poate explici?!

| AlexSalling a răspuns:

Dragul meu, la ce te astepti de la niste persoane bolnave mintal? Cand ai vorbit de primul barbat ai scris

"deși nu cunoaște ceasul, nu știe pe ce planeta trăiește(el zice Jupiter), nu știe să facă un ou, nu are misiunea banilor, are 30 de ani și acum 4 ani s-au desființat caminele și i-au dat în stradă!".

Ai vorbit in genul"desi nu stie aia, aia si aia, stie sa faca...ce?" Asa a fost exprimarea ta.
Te intreb la fel ca DonnaAlba, care-i interesul tau sa-i schimbi gradul de handicap? De vreo culoare, tu la-i luat in grija si vrei sa primesti mai multi bani pentru ca ai grija de el?

| Off_Cosmin_1978 explică (pentru AlexSalling):

Înțelegi aiurea, eu dacă plec cu familia din tară, ma gândesc cum se descurcă? Menționez că am o afacere din care trăiesc destul de bine, nu din 1000 lei pensia lui