| Qqq123qqq a întrebat:

Buna ziua am o intrebare am fost trimis în judecată pentru tâlhărie calificate prima instanta mi-a schimbat încadrarea în furt calificat și loviri și alte violente dupa care ma achitat de furt si mi-a dat 9 luni suspendare pentru loviri cu drept de apel însă parchetul mi-a făcut apel la ce ma pot astepta? Menționez că denunțul a fost făcut de fosta concubina

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pot fi 2 solutii:
1.Instanta de apel respinge apelul Parchetului si mentine hotararea primei instante.
2.Instanta de apel admite apelul Parchetului si rejudecand cauza mareste pedeapsa data de prima instanta, dand o pedeapsa mai mare cu suspendarea executarii sau chiar o pedeapsa cu executare.