| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, de fapt este o problema de care ma lovesc de aproximativ 1an. Am inceput scoala de soferi in Martie 2018, a fost totul ok pana la inceputul lunii Aprilie cand instructorul meu s-a imbolnavit, am fost nevoita sa astept 2 saptamani pentru ca era bolnav, pe data de 10 Mai am dat sala, am luat-o cu 25 din prima nu am avut probleme. Am fost programata la sfarsitul lunii Septembrie, am zis ok a trecut si vara asta, am dat in septembrie orasul am fost picata din vina mea, m-am reprogramat si azi 31ianuarie 2019 am dat orasul, dar am picat cu acelasi politist din pacate si am avut ghinion din nou. Dupa 25 de minute de condus (plecarea din rampa, intoarcerea din 3 miscari, parcarea laterala ) facute foarte bine cum a si zis, in sinea mea ma gandeam ca am scapat si voi lua permisul, doar ca inainte sa ajungem in locul de unde am plecat, m-a mai pus sa fac o data o parcare laterala, fiind zona foarte aglomerata deoarece in zona aceea veneau toti cu scoala de examen, nu am avut suficient spatiu sa fac parcarea la fel de perfecta ca prima oara si mi s-a pus frana. Pana in acel moment aveam cateva pct de penalizare minore, este normal sa ma pice desi prima data i le-am facut perfect sau cel putin este normal sa nu imi mai acorde o a doua sansa sa o fac? Credeti-ma am dat foarte multi bani pentru aceasta scoala si acum culmea imi si expira, intr-un an am dat orasul de 2 ori si bani cam 2 salarii pentru nimic... Va doresc o zi frumoasa!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce conteaza cum ai facut prima data? crezi ca el mai tinea minte in ianuarie ce ai facut tu anul trecut in septembrie?

| MAnonim2019 a răspuns (pentru suntserios):

Ma scuzati nu ati inteles bine, astazi am facut acele parcari, nu in septembrie, doar am subliniat faptul ca am asteptat si atatea luni sa pot da din nou orasul, deci totul era ok, pana sa ma puna sa fac din nou aceea parcare, masina mea se incadra perfect dar lui i s-a parut ca sunt prea aproape si mi-a pus frana, desi usa a deschis-o si avea loc sa si coboare.

| darrio2007 a răspuns (pentru MAnonim2019):

Cand vei fi in circulatie (daca vei fi), nu scrie nicaieri ca vei face doar o manevră pe zi. Trebuie sa faci manevra corect de fiecare data. Asta e. Data viitoare va fi mai bine.

| MAnonim2019 a răspuns (pentru darrio2007):

Va multumesc pentru raspuns, si sper sa fiu, stiu ca pot, emotiva nu sunt, poate am nevoie si de putin noroc, si de inca un an de asteptare.laughing)

| anonim_4396 explică (pentru MAnonim2019):

A, acum citesc că ai zis de ce, habar n-am dacă s-a pripit, dar nu mai ai ce face

| MAnonim2019 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oare pot face contestatie? Pana la urma nu a fost o greseala gen neacordare de prioritate adica nu am fost in situatia aia in care sa dau peste cineva sau la semafor sa trec pe rosu, si a vazut si el ca avea loc sa iasa din masina, eu i-am zis in masina faptul ca nu e tocmai corect atata timp cat a putut deschide usa, si a inceput sa tipe la mine... Pana la urma asta este am picat, dar este foarte aiurea atata timp cat acum trebuie sa o iau de la capat desi am trecut prin atatea ore si am asteptat un an sa pot da de 2 ori, in plus ca politist este cunoscut ca si un politist "pus pe picat" adica din 30 pica 27 nu cred ca este posibil ca din 30, 27 de persoane sa faca scoala de soferi degeaba. dar asta este. o sa m-ai incerc.

| anonim_4396 explică (pentru MAnonim2019):

Nu are sens să faci contestație...

| darrio2007 a răspuns (pentru MAnonim2019):

Succes!

| MAnonim2019 a răspuns (pentru darrio2007):

Multumesc.o sa incerc sa ma reprogramez desi nu cred ca am norocul sa m-ai prind sa dau orasul inainte sa imi expire dosarul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care e problema?
dacă ți-a pus frână e normal să te pice, intervenția lui = 21p, nu ne spui și motivul pentru care ți-a pus frână