| SynapseNinja a întrebat:

Am o întrebare: este adevărat că este ilegal să comercializezi dvd-uri cu filme sau jocuri făcute cu ImgBurn? Dacă da, cu ce program, în afară de Nero, pot să pun filme sau jocuri pe dvd, care mai apoi să le pot comercializa?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu ai voie sa vinzi /cumperi dvd urii care nu sunt originale, ai voie sa cumperi doar de la cei care au licenta, sau sa vinzi daca ai licenta, daca esti autorizat, ceea ce vrea sa faci se numeste piraterie

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Nu conteaza ca arzi prin nero, img burn etc daca nu ai drepturi de autor

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are absolut nicio treaba cum faci DVD ul, este ilegal sa vinzi orice asupra caruia nu ai drepturi de autor

| johnnny123 a răspuns:

laughing)) Tu nu înțelegi exact DE CE este ilegal. Nu are nici o legătură cu programul pe care-l folosești să scrii dvd-urile. Are legătura cu încălcarea drepturilor de autor.

Este ca și cum ai spune "Am auzit că este ilegal să deții heroină în apartament. Dacă o țin pe balcon este ok?"

| johnbucuresti a răspuns:

Esti cu pluta?
Fimlmele alea nu au drepturi de autor?
Sau sunt facute cu tine si cu pisica?
daca fimele sunt cu tine personal da daca sunt cu alte persoane ajungi la puscarie!
Puscarie placuta!
La multi ani de puscarie peste tine sa vina!
O sa te lege daca programele de catlculator jocurile nu sunt freee
daca nu ai dreptul de Copyright asupra lor
chiar daca sunt gratis tu trebuie sa ai contracte si acorduri ca sa le distriburi
Asa ca iti urez multi ani de puscarie ca sa iti creasca mintea!

Nu conteaza cu ce le scrii filmele alea de pe redtue daca nu sunt filmele tale ci *** cirodite de pe net
daca e ciordeala tot ciordeala ramane
nu schimba cu nimic faptul ca ai avut pix mov sau pix albastru cand ai ciordit poezia scrisa de altul
asata zic
fiecare lucru are drepturi de autor
daca nu intelegi la puscarie cu tine!

Doar daca sunt facute de tine persoanal abia atunci ai putea sa nu ajungi la puscarie!

Mai bine iti bagi un bat in fund si te gandesti la alte trebuiri mai legale de cat sa ne vedem peste 18 ani cand o sa ti-se deschida poarta puscariei sa te lase sa pleci de acolo