| Alexluchi20 a întrebat:

Buna ziua! Am o întrebare.In ce tari sunt ilegale petardele de categoria f2, f3, și ce mai sunt.De exemplu petardele sunt ilegale in America?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"petardele sunt ilegale in America?" - ehe, acolo ai voie și cu armă automată, adevărată, nu de jucărie!

| DeMicUnCălător a răspuns:

In orasele mari unde există riscul de incendiu, petardele și focurile de artifici sunt permise doar in afara orașului.

| Scorillo a răspuns:

In America (doar aia de nord) sunt 40 state (in afara de SUA care are 50 state si un district) Avem voie sa le enumeram pe toate? Nu te intereseaza si statele unde traieste pestele pene?
Ar mai fi si america de sud. Acolo parca se produc lamele deci iese din discutie, nu?

| Alexluchi20 explică (pentru Scorillo):

Ms ca mi ai răspuns.Dar vreau sa te întreb ceva. Dacă petardele sunt ilegale aproape peste tot de ce se mai inventează?

| Scorillo a răspuns (pentru Alexluchi20):

Au fost inventate in China evului mediu (parca) - Se produc si se gasesc pe piata pentru ca cineva doreste sa faca profit = ca si in cazul armelor= si profita de lipsa de discernamant a oamenilor

| Alexluchi20 explică (pentru Scorillo):

Ms.Ultima întrebare.Petardele se categoria f2 de exemplu pot fi folosite egal in America și dacă da cum?

| Alexluchi20 explică (pentru Scorillo):

Legal

| Andrei0003 a răspuns:

Și vrei să ghicim unde în America? Canada? SUA? Mexic? Chile?