| magieionut a întrebat:

Am o intrebare si as vrea sa-mi raspundeti corect din punct de vedere legal.

Mi-am facut buletinul si trebuie sa il ridic pe 27, respectiv joi. Apoi trebuie sa-mi fac pasaportul, intrebarea mea este, imi pot face pasaportul in aceeasi zi in care ridic buletinul? Daca da, cat dureaza completarea actelor, ce acte imi trebuie, care este procedeul? Va rog sa imi raspundeti, este destul de urgent. Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Taxa de pasaport platita si te prezinți cu buletinul si pașaportul vechi daca il ai la servciul de pasapoarte si cam atat

| GouDidodino a răspuns:

Cauta si tu pe net actele necesare, procedura si costuri, la fel cum procedăm si noi. Sau tie atât de greu să cauti încât mai bine sa caute altii pentru tine?