| Laur3ntyu99 a întrebat:

Am o intreprindere individuala pe numele meu si as vrea sa stiu daca ma pot angaja undeva cu contract de munca, mai exact intr-o multinationala.
Daca as primi si niste articole oficiale unde pot gasi asta, ar fi extraordinar. Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te poti angaja cu contract individual de munca, conform art.25, alin.(2) din OUG 44/2008, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"ART. 25.
  (2) Întreprinzătorul persoană fizică titular al unei întreprinderi individuale poate cumula şi calitatea de salariat al unei terţe persoane care funcţionează atât în acelaşi domeniu, cât şi într-un alt domeniu de activitate economică decât cel în care şi-a organizat întreprinderea individuală."

| alessia5158 a răspuns:

Te poti angaja in sectorul privat fara probleme! Nu exista nicio interdictie legala.

Bula
| Bula a răspuns:

Ce forma juridica are intreprinderea ta si ce calitate ai in firma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica pfa? Ce obiect de activitate are?