| nllbia99 a întrebat:

Am o mică mare întrebare :
Dacă ar fi problema sa te operezi in țara la o clinica privată și ți se oferă concediu medical pentru o perioada ( 2-3) săptămâni este valabilă pentru angajatorul din Germania? Dacă da, cum se procedeaza? Multumesc și o zi buna!
( ma scuzați dacă am greșit categoria!

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Acest lucru îl aflați la casa de sănătate.
E vorba de altă țară, alte legi. Dar, mai ales dacă acel angajator are angajament cu ITM.

| xerxes1 a răspuns:

Nu are cum sa fie valabil.Au alte legi.
Nemtii nu mai spitale?
Toata lumea alearga sa se opereze prin stainatate si tu vii in tara?
Stiu pe cineva care a platit 2000 E internare de o zi.la Sanador la Bucuresti. o operatie simpla.