| costi900 a întrebat:

am o nelamurire cu adeverinta de la angajator, in ea scrie adresa de domiciliu din buletin dar eu nu locuiesc acolo, locuiesc in alt oras. Eu stiam ca trebuie sa scrie unde locuiesc eu de fapt nu? As putea merge la munca cu declaratie pe proprie raspundere atat timp cat specific unde imi desfasor activitatea si prezint legitimatia de la munca?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie de adeverinta de la angajator daca ai legitimatia de la locul de munca.
Pesemne angajatorul ti-a scris adresa de domiciliu deoarece nu locuiesti legal, respectiv nu ai obtinut viza de resedinta (flotant) la adresa unde locuiesti.

| costi900 explică (pentru Ioandelasal):

Dar in cerintele statului explica clar ca adresa unde locuiesti de fapt nu conteaza ca nu corespunde cu cea din buletin deci ce am primit eu nu este bun cred ca o sa merg cu declaratie pe proprie raspundere in care o sa specific unde locuiesc chiar daca nu corespund intre ele, eu asa am inteles

| Ioandelasal a răspuns (pentru costi900):

Nu stiu de ce te complici, spui ca ai legitimatia de serviciu.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Legitimatie de serviciu ai si daca esti in somaj tehnic. Trebuie declaratie pe proprie raspundere si legitimatia de serviciu.

| Intruder19 a răspuns:

In adeverinta data de angajator ai trecuta adresa din buletin, daca locuiesti la alta adresa ai nevoie sa iti faci declaratie pe proprie raspundere.

| costi900 explică:

Pai si cum sa fac mai exact?