| adymaryan1993 a întrebat:

am o problema am o prietena are 17 ani si este la asistent maternal ....acest asistent maternal se comporta destul de urat din partea mea stie cineva daca pot face ceva sa o anfiez sau ceva de genu? Va rog frumos

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce varsta ai si daca ai conditiile necesare pentru adoptie.
Te sfatuiesc sa citesti legea adoptiei, nr.273/2004, rep. in 2016 si Normele de aplicare, aprobate prin HG 579/2016.

| adymaryan1993 explică (pentru Ioandelasal):

Am 24 de ani! multumesc de sfat si conditii sunt adica am casa mea si un loc de munca bine platit

1 răspuns: