| borsalex a întrebat:

Buna ziua, am si eu cateva intrebari in legatura cu examenul pentru categoria B persoana fizica.

1) Daca am viza de flotant pot sa dau examenul in Bucuresti?

2) Pentru a confirma experienta necesara in domeniu, de ce documente doveditoare am nevoie (pot arata contractul de munca?) Am 2 ani experienta in domeniu

3)Dovada detinerii aparaturii specifice? Ce aparatura? (statie totala, gps, distomat? )

4) Mentionez ca am absolvit Facultatea de Geografie, specilizarea Cartografie si Masterul Geomorfologie si cartografie cu elemente de cadastru

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Imi pare rau, la aceasta nu stiu sa-ti raspund dar te poti interesa la ANCPI ori sa cauti pe site-ul lor oficial, precis sunt afisate conditiile.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Da, daca ai resedinta (flotant) poti sustine examinarea in Bucuresti.
2.Pentru obtinerea permisului de conducere categoria B nu ai nevoie de nici o experienta, doar de absolvirea scolii de conducere.
3.N-ai nevoie de nici o aparatura, examinarea se sustine pe o masina a scolii de conducere.

| borsalex explică (pentru Ioandelasal):

Mulumesc pentru raspuns, dar trebuia sa specific ca pentru cadastru sunt aceste intrebari.

| borsalex explică (pentru Ioandelasal):

Am cautat doar ca nu prea dau multe detalii la ce vreau eu pe site iar la telefon nu raspund.

| Ioandelasal a răspuns (pentru borsalex):

Poti sa le trimiti mesaj si poate iti raspund. Si cred ca si la o agentie judeteana poti gasi raspuns sau chiar pe internet.

| Ioandelasal a răspuns (pentru borsalex):

Imi pare rau, la aceasta nu stiu sa-ti raspund dar te poti interesa la ANCPI ori sa cauti pe site-ul lor oficial, precis sunt afisate conditiile.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Tebuie sa ai cunostinte si deprinderi de circulatie.