| Bella_Izy_1996 a întrebat:

am și eu o întrebare. Am primit acasă de la poliție o foaie in care ma înștiințează ca in termen de 5 zile trebuie sa predau permisul de conducere. Întrebarea este... in astea 5 zile mai pot circula cu mașina?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti circula, dar numai daca ai dovada cu drept de circulatie. Perioada de suspendare a dreptului de a conduce incepe de la data expirarii dovezii sau de la data predarii permisului de conducere.