| Mirel_Sergiu_1989 a întrebat:

am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva care stie sau a patit.deci mie in luna septembrie 2017 imi expira permisu, iar in 2020 imi expira atestatele(adr,cisterna,marfa si card),daca imi refac permisul(b,c, e) trebuie sa imi refac si atestatele? am auzit varianta ca ii ceva serie pe permis ca si pe atestate si schimband permisu nu mai corespund si trebuiesc schimbate si atestatele, dar atestatele practic tot aceiasi valabilitate imi da pana in 2020 numai pentru seria aia trebuiesc schimbate? va multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare act are un termen de valabilitate si acesta n-are nici o legatura cu termenul de valabilitate al altui act. Asa fiind, nu trebuie sa preschimbi si atestatele daca preschimbi permisul de conducere.

| Mirel_Sergiu_1989 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos Ioandelasal.dar ai fost oprit de isctr? sau ceva colegi opriti in tara...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Mirel_Sergiu_1989):

Nu am fost, dar sunt jurist si cunosc cate ceva din legislatie.

| Mirel_Sergiu_1989 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos si o seara placuta