| Lavinia7777 a întrebat:

Buna ziua!
Am si eu o intrebare in legatura cu background check -ul facut de un viitor angajator prin intermediul unei companii care se ocupa de asta (hire right).

As vrea sa stiu daca se face background check pe revisal si anume daca se controleaza contractele inregistrate la ITM.
Eu de exemplu am lucrat ultima data o perioada scurta de 3 luni si nu as vrea sa se afle pentru ca nu mi-am trecut in CV.

Ce parere aveti?

Daca imi poate oferi cineva un raspuns relevant despre acest proces, as fi extrem de recunoscatoare!

Multumesc

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă cineva caută, găsește! Problema e că incepi cu stângul un eventual nou job - prin omisiune ca să nu zic dezinformare

| Mopmop a răspuns:

Parerea mea ar fi ca trebuie sa scrii toata experienta ta in CV. Chiar si daca ai lucrat doar 3 luni undeva. Daca te intreaba motivul le spui verde-n fata de ce ai plecat de acolo. Simplu. Asa le arati ca esti atenta cu ce se intampla cu tine la un loc de munca. Gen daca acolo nu esti tratata bine nu stai pe ganduri si sa inghiti orice!
Mult succes iti doresc!