| christinarumelia a întrebat:

Bună ziua, am și eu o nelămurire și vă rog din suflet să mă ajutați.
Am avut permisul suspendat 30 zile de pe data de 03.03. 2020 cu dovadă de conducere pentru 15 zile până pe 18.03. 2020, astăzi fiind data de 18.04. 2020, de mâine am dreptul de a conduce dacă nu mă duc să-mi ridic permisul de conducere? Este închis la poliție fiind Sfintele Paști pe 19.03. 2020 și nu-l pot ridica, trebuie să aștept obligatoriu data de 21.04. 2020 când se va deschide sau pot conduce așa chiar dacă nu-l am personal dar mi-am ispășit pedeapsa?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vrei sa fii amendat poti conduce. Daca te opresc politistii si n-ai permisul de conducere la tine vei fi amendat.

| ionpopa57 a răspuns:

Condu liniștit, ești in legalitate. Atata timp cat ti-a expirat sentința, poți conduce liniștit, respectând masurile Covid 19. Drumuri bune!