| oanacrawley a întrebat:

Am un prieten suspectat de furt dintr-un magazin foarte mic. Pe camere nu se vede totul, astfel el ieșind vinovat că a furat o boxa de 20 de lei minusculă. Obiectul a fost găsit la magazinul de alături în câteva minute. Singurul martor pe care îl are este fratele său de 9 ani care din greșeală a uitat boxa la magazinul de alături. Vanzatoarea a făcut plângere, iar suspectul are 15 ani. Ce se va întâmpla? Care sunt consecințele? Va afla școala?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prietenul tau va avea dosar penal pentru furt. Fiind o suma asa mica si faptul ca boxa a fost recuperata cred ca se va decide neinceperea urmaririi penale.