| nicolae02 a întrebat:

As avea o intrebare legata de lichidarea de la locul de munca dupa demisie.
Daca demisia este depusa in data de 11.02 iar pe CIM este trecuta ca data de salariu 25 ale luni, iar salariul se incasa o data pe luna prin banca la data de 7 ale lunii, pana la ce data sunt obligati sa imi dea actele de incetare si lichidarea?
Multumesc anticipat

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de terminarea efectiva a muncii, avand in vedere si existenta perioadei de preaviz. Lichidarea se face imediat dupa terminarea muncii si atunci trebuie sa se achite si drepturile salariale pentru munca prestata.