| Tudor_2273 a întrebat:

As vrea sa stiu daca se percep taxe vamale pentru o bicicleta cumparata din Ungaria pe care o duc in Romania.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai este o solutie: mai ia un sofer cu tine. Lasa-l pe el sa treaca si incolo si incoace ca sofer. Tu stai in dreapta. La intoarcere tu treci pe bicicleta. Nu vor putea sa demonstreze pentru ca nu se fac inregistrari ale trecerilor. Eu stau la granita si trec cam la doua trei saptamani. Nu ma intreaba nimeni nimic.Si nu cer nici spaga. Ei se leaga de cei care fac micul trafic nu de tine.

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu mă, stai liniştit happy.

| moldovianu a răspuns:

Nimic.Te costa doar transportul si daca o aduci tu... spaga la vama(10-15 euro).

| Tudor_2273 explică:

Vreau sa imi cumpar cursiera si am vazut ca in Budapesta sunt foarte multe magazine de specialitate. Ce vreau eu este sa merg si sa cumpar de la ei, dupa care sa aduc cursiera acasa, in masina sau pe masina (in cazul in care o pun pe suporti). Intrebarea mea este: imi cer ceva la vama baietii sau o trec pur si simplu ca un bagaj propriu, pentru ca asta si este de fapt, nu o cumpar cu planuri de a re-vinde in Romania.