| Irina7 a întrebat:

Astept cu nerabdare si recunostinta raspundurile dvs.
avizate in ceea ce priveste urmatoarea speta:
Am primit de curand fluturasul de salariu in care mi se precizeaza "concediu de odihna ev. spec."... sunt total nelamurita deoarece eu nu am solicitat acest concediu, ba mai mult nu inteleg ce ar putea insemna "ev. spec."?
Va multumesc,
Cu stima,
Irina

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bun raspuns til pot da sefii tai, intreba i luni ce este cu acest concediu ne solicitat? Poate vor ei sa te dea afara si forțat te baga in concediu.

| Irina7 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Va multumesc pentru pont. As vrea sa stiu daca asa se procedeaza in momentul in care esti in preaviz sau ceva de genul. Aveti cunostinta de asa ceva? Asa e legea, te baga in concediu?
Dar ev. Spec. ce ar insemna?
Va multumesc frumos.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Irina7):

Nu stiu sigur, dar unii asa procedeaza te baga in concediu si după aceea te anuntă ce de fapt te au demis, tu ce varsta ai si de cît timp esti angajată?