| Alepa a întrebat:

Ca sa ma inscriu intr-un partid de ce as avea nevoie, ce avantaje si dezavantaje as avea? Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de surse de venit pentru a plati cotizatia, costuri de deplasare in alte orase la Congrese si Conventii. Dezavantaje: nu vei putea critica deciziile luate de membri superiori (vice-presedinte, presedinte de filiala), cine intra in conflict cu conducerea este propus spre excludere; va trebui sa respecti un Cod de Etica. Avantaje: experienta politica (campanii electorale, internship la senator/deputat al partidului tau).

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De o anumita convingere pentru doctrina acelui partid, daca tu crezi ca te reprezinta. Daca vrei sa faci asta doar ca sa nu te plictisesti, mai bine nu o face.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi si citesti toate dreturile membrilor fiecarui partid in parte si vei vedea ce drepturi poti avea, daca aderi la partidul lor.

Iti va lua probabil 1-2 luni, in situatia in care citesti 1 partid pe zi, cu constitutia, drepturile si obligatiile membrilor.
Din pacate, noi nu-ti putem da atata informatie aici, ca nu-i nimeni nebun sa citeasca atata, ca sa-ti dea tie acasta informatie.
Esti interesat?
Attunci citeste baiete, ca ai destule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avem un potențial criminal, pe el!

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai ca poate nu se referea la PSD laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

=) a nu ca băiatu chiar vrea sa miște ceva în țara asta.

| Saveluc a răspuns:

1. De tupeu de mafiot
2. De cunoștințe
3. In primele luni trebuie sa fi un câine (sa ii lingușești)
4. Sa prostește populația