| alx15 a întrebat:

Care este diferenta intre perioada determinata si perioada nedeterminata contract de munca? Astept raspunsuri.

6 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

In perioada nedeterminata poti lucra si 5 ani ca sefu nu te da afara, numai daca nu ii mai merge afacerea si te concediaza
In perioada determinata te angajeaza 3, 6, 9 luni depinde de fiecare firma, iar dupa ce trec acele luni, in functie de cum de-ai descurcat tu, ei pot sa iti prelungeasca contractul, sa fie pe perioada nedeterminata, sau sa te dea afara

| suntserios a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Cine zice ca nu te poate da nimeni afara in perioada nederminata?

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru suntserios):

Invata sa citesti mai bine.

| suntserios a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Am citit foarte bine

"In perioada nedeterminata poti lucra si 5 ani ca sefu nu te da afara, numai daca nu ii merge afacerea si concediaza in masa"

Cine zice ca nu te da nimeni afara in perioada nedeterminata?

| gheorghe699 a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Este corect ce ai spus, evident ca si in perioada determinata, poti fi dat afara daca faci prosti, daca nu iti vezi de treaba, disciplinar ..asta ca sa inteleaga cineva.dar explicatiile tale sunt corecte, pertinente.

| Doja a răspuns:

Exista mai multe feluri de perioada de angajare

1) Perioada de proba - in care poti fi concediat instant
2) Perioada determinata - in care poti fi concediat pentru restructurari (reducere de personal) sau disciplinar. La sfarsitul perioadei angajatorul decide daca sa-ti prelungeasca contractul sau nu. Poti avea maxim 2 perioade determinate consecutive dupa care fie vei fi angajat pe nederetrminata, fie ti se va intrerupe contractul definitiv.
3) Perioada nedeterminata - poti fi concediat doar disciplinar sau prin restructurare.

In toate cazurile, la insolventa, faliment, desfiintare poti ajunge pe strada.

Demisia este intotdeauna facuta unilateral (adica de tine voluntar) si in functie de post trebuie sa mai stai in firma o perioada mai scurta sau mai lunga (in cazul posturilor de conducere).

Daca esti concediat prin intreruperea contractului (mai putin disciplinar) ai drept la somaj. Daca iti dai demisia nu.