| Vasi321 a întrebat:

ce acte trebuie sa am la mine cand vreau sa imi schimb buletinu? si cat trebuie sa platesc?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Actul de identitate, certificat de nastere copie + original, certificat de casatorie copie + original, actul de spatiu copie + original, taxa la trezorerie care nu stiu cat costa. In caz ca intarzii iti primesti amenda. Sau mai nou, daca ai buletinul deteriorat tot primesti amenda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar daca esti divortat trebuie copie dupa sentinta de divort. E posibil sa ai nevoie si de timbru fiscal si dosar. Eu ti-am spus dupa cum este procedura la Brasov, ca din Brasov sunt. In alte judete pot sa fie alte reguli. Mergi la ei si te interesezi.

| Deliiiia a răspuns:

Trebuie sa ai buletinul vechi si certificatul de nastere.

| dracusorcucornite a răspuns:

Buna,trebuie sa ai ceva de la primarie din localitatea ta, un timbru fiscat si contractul de casa, certificatul de nastere copie si original, fostul'buletin, certificat de nastere a copiilor sub 14 ani..si cam ata dar ca sa fii sigur scrie pe google "ce acte imi trebuie pentru schimbarea buletinului"... Sper ca te-am ajutat :-) :* :v