| Anonimuser123m a întrebat:

Bună ziua, ce pot face daca vecinul de langa noi ne terorizează de dimineață pana seara, inchide trecerea comuna deoarece u fost doi frati si s-au împărțit, mi-a spart tv si cutia postala, ne înjura. Astăzi veneam din oras cu familia, se opreste cu duba in spatele nostru ne face poze fara acordul nostru, era sa dea peste mama mea cu duba. Politia, primaria nu face nimic, are dosar penal și nimeni nu ii face nimic, tot pe noi ne ia la rost si spune sa intram in casa chiar daca noi am chemat politia si am facut nenumărate plângeri degeaba,
Ce pot sa fac nu am la cine sa cer ajutorul?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca politia locala nu face nimic adresati-va la Politia judetului.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal politia trebuia sa-l amendeze de fiecare data. Daca nu face asta ar trebui sa mergeti in instanta si impotriva lui, si impotriva politiei locale pentru inactivitate.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Du-te la poliție și denunță-l pentru hărțuire.