| bobonel a întrebat:

Cum se procedează cu un contract de închiriere in cazul in care proprietarul este plecat in strainatate dar a făcut procura unei alte persoane din țară pentru a-l reprezenta prin semnătura? Întrebarea este:Contractul trebuie facut pe numele proprietarului sau pe numele persoanei împuternicite?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Contractul se incheie pe numele proprietarului si se inscrie in contract ca este reprezentat de persoana imputernicita conform procurii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Contractul se face pe numele proprietarului si se specifica ca este imputernicit de respectivul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul se face intre tine si persoana imputernicita.