| CosminGK a întrebat:

Buna ziua. Daca am demisionat de la fostul meu loc de munca, trebuia sa mi se dea niste acte sau ceva? Va multumesc frumos. Ofer funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa-ti dea un act de lichidare, din care sa rezulte ca ai incheiat normal activitatea, respectiv ai predat tot ce ai primit de la angajator in buna stare (echipament de lucru, scule, aparate, etc) si nu ai datorii fata de angajator.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand ai inmanat demisia ce ti-au spus?
Cate saptamani trebuie sa mai stai ca sa-ti inchei contractul legal?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai stiu exact actele dar da, trebuie sa iti dea cateva acte(nota de lichidare, decizie de incetare contract, adeverinte cu concedile medicale/veniturile in ultimile 12 luni/vechime).