| Nastase_Cristi_1976 a întrebat:

Bună ziua dacă am stat o zi la munca și mi-a făcut contract și am plecat fara preaviz ce poate sa-mi faca sa mă de-a în judecata sau altceva multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai facut vreo fapta penala atunci nu te vor da in judecata, doar pot sa te sanctioneze disciplinar cu desfacerea contractului individual de munca pe motiv de absente nemotivate.
Aceasta te-ar putea afecta la un nou loc de munca, nici un angajator nu iubeste salariatii indisciplinat.