| A555d a întrebat:

Daca sunt minor si la vara o sa plec in Grecia cu ambii parinti, imi trebuie ceva in afara de buletin?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu trebuie de cat cartea de identitate daca esti insotit de ambii parinti. Pasaportul si act notarial trebuie numai daca te duce unul din parinti.
Daca te intereseaza si legea ea se numeste Legea nr. 248/2005 privind regimul liberei circulaţii a cetăţenilor români în străinătate.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca pleci cu ambii parinti n-ai nevoie de altceva, decat de actul de identitate, respectiv cartea de identitate (buletin nu se mai face de vreo 20 de ani si nu este act valabil pentru circulatia in strainatate) sau pasaport.

| ribak a răspuns:

Nu iti trebuie nimic afara de buletin si ambi parinti. happy

| hibridboy a răspuns:

Pasaport obligatoriu

| TheCooLGuy a răspuns:

Da,sigur ca da. Iti trebuie si pasaport. Asa plec si eu la vara happy

| Greg20056 a răspuns:

Îți trebuie și Pasaport, cred,

| Timis_Daniela_1999 a răspuns:

Pasaport desigur