| Live4Ride a întrebat:

Doresc sa stiu daca legal exista posibilitatea platii impozitului obtinut din chirie in regim hotelier la sfarsitul lunii si nu inainte.
Stiu ca normal se plateste la inceputul anului gen estimativ.
Exista posibilitatea plati dupa fiecare luna in functie de cat venit am efectuat?
Vreau sa inchiriez camere prin portalul booking.com, care la final de luna emite factura de 15% din totalul camerelor oferite prin ei.
Cand platesc impozitul pe camerele inchiriate pot scadea cei 15% de la plata?
Si care ar fi cel mai avantajos mod de a porni o asa afacere? Am auzit ca o microintreprindere plateste doar 3%
Multumesc

2 răspunsuri:
| Alinut2003 a răspuns:

Imposibil in Romania

| davedavedave93 a răspuns:

Cel mai bine consulți un contabil.