| ccc128 a întrebat:

Este adevarat ca daca esti la un liceu cu profil tehnic si la sfarsitul semestrului nu ai media generala minim 7, te transfera la scoala profesionala?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu e adevărat, liceele tehnologice sunt licee aproape la fel ca și cele teoretice, adică poți sa iei ce note vrei, chiar și corigente. Poate o fi un caz izolat, poate așa ai auzit tu greșit sau poate le-a venit vreo idee "geniala" celor de la minister ca sa va facă sa va puneți cu burta pe carte, dar oricum ar fi absurd așa ceva.