| Klausss12345678910 a întrebat:

Este o inregistrare telefonica legala, daca apelez la politie? Mentionez ca aplicatia anunta in limba engleza apelantul ca conversatia va fi integistrata.( dar persoana
inregistrata de mine nu stie engleza si nu a stiut ca a fost inregistrat de mine)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este legala, persoana respectiva trebuia sa-si dea acordul expres ca sa fie inregistrata convorbirea.

| doctorandus a răspuns:

Predai ce probe ai si ei decid ce fac cu ele.

| Donsavas a răspuns:

O poti inregistra cata vreme discuta cu tine. Dacă face sau spune ceva ilegal, ai dreptul sa o inregistrezi.