| Bari_Flavius_1984 a întrebat:

Este posibil sa obtin de la Evidenta Populatiei o baza de date care sa contina urmatoarele campuri?
nume, prenume, data nasterii, judet
Ma intereseaza orice varianta in care pot folosi datele de mai sus in interes statistic.
De exemplu generare harta pe baza numelor de familie/prenume, etc.
Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca vei obtine o asemenea baza de date, baza de date a evidentei populatiei este confidentiala.
In orice caz poti incerca, adresand o cerere la un SPCLEP.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În mod sigur, NU vei primi aceste informaţii ( sunt confidenţiale )!

Cel mult, poţi întreba :
* Câte persoane ( eventual de ce sex ) sunt născute în anul "x" şi judeţul "y"?
* Câte persoane cu numele ( sau prenumele ) "z" sunt în judeţul "t"?

Toate cele bune!

| Bari_Flavius_1984 explică:

Mi-am dat seama ca aveti dreptate, cel putin numele de familie e informatie confidentiala.
Atunci care ar fi institutia care ar putea sa-mi furnizeze un tabel in genul urmator:
prenume, data nasterii, judet
sau macar
prenume, judet, 2015 / 2014 / samd.