| kta665 a întrebat:

este posibil sa primesc amenda daca agentul care m-a legitimat nu m-a informat de acest lucru, ba chiar m-a asigurat că nu este vorba de amenda și doar de un singur control?
Ideea este că la ieșire de la metrou apucasem sa îmi bag masca in rucsac și nu o purtam, iar acolo era un polițist și jandarm

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o sa fii amendat dar daca intrebi de probabilitate aceasta este de 50%, respectiv nu esti sau esti amendat.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu ti-a notat datele de pe buletin, atunci sigur nu vei primi amenda.

| darrio2007 a răspuns:

Stai linistit, nu patesti nimic.

| Sekim a răspuns:

Salut
Daca ai ieșit de la metrou, in spațiu public(afara) nu se va întâmpla nimic, legea de acum spune că NU e obligatorie purtarea măștii afara, decât în spațiile închise unde sunt multi oameni.
Daca te amendează pentru asta îi faci reclamație și va fi dat afara din politie pentru abuz. Dar sunt sigur că nu vei pati nimic, daca a spus că e control așa e.
See youwinking

| RowseRj a răspuns:

Dacă este la ieșirea din metrou nu este nicio problema. Nu-ți face griji.

| kta665 explică:

Ce nu înțelegi că era la ieșire, și tocmai ce o dădusem jos? Daca nu vezi să citești nu mai comenta aiurea, și răspunde doar la ce am întrebat, nu mai tine tu morală

| kta665 explică:

Dar nu trebuia un proces verbal daca era vorba de amenda? Semnat și el de mine

| Wr3nch a răspuns (pentru kta665):

Il poate trimite prin posta impreuna cu amenda lul. Dar cel mai probabil o sa fie ok.

| kta665 explică (pentru Wr3nch):

Pai și ar fi legal daca ar minți și ar zice că nu este vorba de amenda și doar de o simpla legitimare?

| Wr3nch a răspuns (pentru kta665):

Pai si cum demonstrezi tu ca te-a mintitlaughing Ai alti martori? E cuvantul tau vs agentul si jandarmul, si stim amandoi a cui conteaza mai mult.

| kta665 explică (pentru Wr3nch):

Ok,adevărat asta dar proces? Că doar eram de față