| NustiucenumesapunnN83 a întrebat:

Buna ziua! Eu nu inteleg de ce NATO ne obliga sa trimitem trupe sa lupte in Ucraina? Adica de ce sa moara romanii pentru binele unor oligarhi ovrei? Rusii si ucrainenii sunt practic acelasi popor (aceeasi limba, cultura, acelasi port) daca nu ar fi intersele lui Zelenski si oligarhilor lui evrei la mijloc s-ar putea uni. Ce spuneti?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De unde ai mai citit sau aflat aceasta prostie?
Nici NATO, nici o alta organizatie sau stat, nu ne obliga sa trimitem trupe sa lupte in Ucraina, de altfel nici nu ar fi posibila o asemenea obligatie, Ucraina nefacand parte din NATO.
Suntem obligati sa acordam sprijin unui aliat din NATO si cu trupe doar daca acesta ar fi atacat militar in mod ilegal.

| darrio2007 a răspuns:

Unde ai auzit tu ca NATO trimite trupe in Ucraina?
Mai, baiatule, traiesti pe sub pamant?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa spunem in afara că ai scris vreo 4 tâmpenii intr-o singură frază.

| johnnny123 a răspuns:

Tu nu prea înțelegi nimic... Ești un exemplu de specimen dezinformat care ascultă toate imbecilitățile unor manipulatori și le reproduce fără să le treacă prin filtrul gândirii sau al cercetării pe cont propriu.

NATO nu a trimis niciun fel de trupe să lupte în Ucraina (cu atât mai puțin trupe românești), și nici nu va face asta.

Apropos, parcă rușii ziceau că se duc acolo să "de-nazifice". Acum nu mai luptă cu naziștii, luptă cu "oligarhii evrei"? Este foarte greu să fii consistent când ai mintea prăjită...

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu ne obliga nimeni sa trimitem nicio trupa.

| goguPatent a răspuns:

Care e scopul acestor invenții scrise aici? Vrei sa pari că înțelegi ce se întâmplă? Hahaha, nino nino

| chuckmanson a răspuns:

Esti și prost și antisemit pe deasupra rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| scp3008 a răspuns:

Oficial nu sunt trupe Nato in in Ucraina, strainii de care te referi tu care lupta pentru Ucraina se numesc "Mercenari". Ca mercenarii sunt platiti de anumite state aste e alta treaba.
Situatia e foarte complicata si foarte greu sa obtii date reale neinfluentate de propagande dar un lucru e cert : toata devarstarea asta putea fi evitata daca liderii mondiali s-ar fi asezat la masa si negociat realist, Dar nu s-a facut si nici acum nu se face ba chiar contrariul iar situatia poate sa escaladeze mai ales cu evenimentele recente din asia de est