| VICTORPas a întrebat:

exista o perioada legala scurta in care ma pot razgandi in legatura cu inchirierea unui apartament? Am semnat contractul acum 2 zile si am obs unele nereguli ce nu le pot accepta si nu doresc sa locuiesc in imobil. Se poate face ceva sau trebuie sa vb amiabil cu prop?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista prevazuta o asemenea perioada. Problema se poate rezolva amiabil cu proprietarul sau sa nu mai intri in locuinta si vei pierde garantia, daca ai dat deja garantie. Si trebuia sa observi neregulile inainte de incheierea contractului.