| 2102baubau2102 a întrebat:

fratele meu trebuie pe data de 3/08/2020 sa vina acasa cu wizz air din Anglia la Mures, as vrea sa stiu, in situatia actuala in primul rand daca poate veni si nu o sa ii fie anulat zborul si daca o sa fie obligat sa stea in carantina si daca da, daca se poate face acel test la o clinica privata sa dovedeasca faptul ca este sanatos, va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Iulianamk a răspuns:

In principiu, cred ca ar putea veni.Mi se pare ca in Anglia, nu e așa grozava treaba ca in alte părtii.De exemplu, luna aceasta am fost in Spania la mare și m-am și întors fără nici-o problema.Deci,sigur va putea veni.Si cât despre test și carantina, nu este obligat, deoarece la aeroport ii va lua temperatura.Dar pentru siguranța voastră și a familiei, ar putea sa-și facă testul, pentru ca nu este cine știe ce greutate.

| 2102baubau2102 explică (pentru Iulianamk):

Multumesc mult, m-am mai linistit.

1 răspuns: