| andreicorsovarudelaorastie a întrebat:

Buna ziua, ieri seara in data de 15 oct am fost oprit cu un prieten de catre politia Cluj Napoca si au gasit asupra noastra un grinder cu minim o firmitura de 0. 0001 cannabis, cred ca nici atat, in fine pe prietenul meu l-au lasat sa plece dar pe mine m-au dus la sectie si am dat declaratie, in declaratie am recunoscut ca am mai fumat in trecut si ca am mai folosit grinderul. In fine, ce se poate intampla in continuare? Chiar are rost statul roman sa imi distruga viata pentru un grinder ce il poti cumpara legal? Amu inteleg ca erau reziduuri vegetale, dar erau atat de insimnificative incat nici n-are rost, dar tot m-au dus la sectie si am dat declaratie... vreau sa zic ca am mai fost odata prins anul trecut cu un 0.4 dar cazul e de mult terminat si am facut tot. Oare are ceva in legatura? Ei pot incepe un proces doar pentru un **** de grinder gol?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu uita ca ai antecedente si esti deja in lista lor "cu bube in cap".
Probabil ca nu-ti vor face nimic acum, dar cu siguranta data viitaore te vor prinde cu ceva, ca te au deja marcat in computer si esti urmarit.

Ce nu pot inteleg eu este, de ce umbli cu rasnita dupa tine?
Este evident ca te ocupi de chestii ilegale, odata ce ti-au gasit rasnita nu acasa, ci in posesia ta, pe drumul public.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica politia iti strica viata? Te au pus ei sa te droghezi?