| Alexluchi20 a întrebat:

Buna ziua.In caz de doi părinți divorțează,bunurile copilului pc,telefon și ce mai sunt, cum o sa se împartă vor rămâne a copilului?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bunurile apartinand copilului nu se impart, acestea sunt proprietate a lui.
Se impart doar bunurile comune ale sotilor, respectiv cele dobandite pe perioada casatoriei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca raman copilului

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tie mai mult iti pasă de rablele alea telefon si calculator nu de fericirea parintilor tai ei se despart si pe tine te preocupă niste lucruri de nimic care nu au nici o valoare peste doi 3 ani le vei arunca tu la gunoi ca se vor demoda vor aparea alte modele mai bune mai performante decat acestea pe care le ai acum, relatia parintilor tai nu se va mai repara niciodata, mama ta sigur este afectata de aceasta despartire si nu o sa i treaca prea usor durerea despartirii, ea va trebuii sa te ingrijeasca pe tine si pe fratii tai daca mai ai frati, ca pe tatal tau il doare undeva de voi. Lucrurile materiale le mai faci dar o casnicie fericita mama ta nu va mai putea avea cu nimeni.

| ReddY25 a răspuns:

Rămân ale copilului

Răspuns utilizator avertizat
| helpforyou a răspuns:

In general raman copilului. Dar daca nunul dintre parinti este mai capatanos, atunci te poti trezi fara ele. Dar daca te referi la telefon si la calculator atunci iti raman tie.