Întrebare recomandată | Anna175 a întrebat:

in curand imi voi face buletinul si am observat ca trebuie certificat original si copie, si actele casei original si copie. Intrebarea mea este, de ce trebuie si originalul, si cand il voi primi inapoi?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Originalul il prmiesti pe loc inapoi. Practic functionarul care iti primeste actele, va verifica daca copia adusa este conforma cu originalul, va certifica in scris acest lucru, va pastra copia si iti va returna originalul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai originalul e original, se uita la el pe loc si il primesti imediat inapoi ei pastrand doar copia

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Originalele actelor sunt necesare pentru a se VERIFICA dacă actele prezentate în copie xerox nu sunt falsificate!
Originalele le primeşti înapoi, pe loc, după ce le verifică funcţionarul care preia dosarul.

Toate cele bune!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ca sa nu-ti ceara copii legalizate dupa originale ca te costa.