| Ionut_Danut_1998 a întrebat:

Bună ziua.
În urma cu ceva timp mi s-a retinut permisul de conducere pe o perioada de 90 de zile, cu dovada de 15 zile, pentru depășirea vitezei regulamentare cu 53 km/h(103 in localitate) și am fost programat la examenul de redobandire pe 5 martie, iar pe 2 martie se împlineau 30 de zile de la data expirării dovezii, deci depășind cu 2 zile perioada de 30 de zile.
Prin promovarea testului se reduce perioada la 30 de zile, iar ceea ce ma nedumereste pe mine, dacă au trecut mai mult de 30 de zile( 33 in cazul meu) când îmi voi putea recupera permisul după ce voi promova reexaminarea?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, iti vei reprimi permisul, imediat ce ai reusit la testul de 15 intrebari.