| Bogdann0987 a întrebat:

Bună ziua, întrebarea mea este.
Daca de exemplu trebuia sa ridic permisul de conducere pe data de 28 octombrie și pe data de 29 nu ma lăsat sa îl ridic deoarece nu am certificat verde, dar dreptul de al ridica permisu e de pe data de 28 și ma prinde politia rutiera din întâmplare ca nu am permisul la mine și eu spun ca e uitat acasă, în baza lor de date arata ca permisul meu încă e reținut? Ca teoretic îl pot ridica de pe 28 și ei ma prind pe 30 ca nu-l am.
As vrea sa știu dacă primesc decât amenda, sau dacă nu ce se poate întâmpla. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei fi amendat doar fiindca nu poti prezenta permisul de conducere, indiferent ca spui ca l-ai uitat acasa sau spui adevarul ca nu l-ai ridicat dupa expirarea suspendarii.