| andrei3321 a întrebat:

locuiesc intr-un bloc simplu cu 4 etaje, am pe holul din fata usii mele de la intrare un pres si un dulap.De cateva luni cineva imi "fura" presul de la usa si mazgaleste dulapul.
Intrebarea mea este,daca montez o camera de filmat care da spre hol din casa de la mine, pot actiona in instanta persoana respectiva care imi fura acel pres si mazgaleste dulapul? Sau nu este Legal sa filmezi pe holul din fata usii tale, acel hol fiind considerat "public"?
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Holul este loc public si nu o sa-ti fie luata in considerare filmare, daca instalezi camera fara acordul celor care folosesc acel hol.