| Mihai123211 a întrebat:

m-am angajat recent la o firma dar vreau sa plec deoarece mi-am gasit in alta parte un loc mai bun si vreau sa stiu de unde pot lua notificarea de incetare a contractului? Sunt in perioada de proba, deci pot pleca oricand, fara preaviz. Notificarea e obligatoriu sa o i-au de la seful de tura sau ma pot duce la resusrse umane si completez acolo?

2 răspunsuri:
| EvaEvita a răspuns:

La resurse umane

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie de o notificare tip, este doar o incunostintare ca iti dai demisia, incepand cu data de., nu este nevoie de motivare. Poate au un model la resurse umane, desi nu este nevoie de model. O faci in 2 ex., o inregistrezi la secretariatul firmei si ceri numar de inregistare pe ex. tau.