| Ironforge a întrebat:

Buna ziua!

Ma aflu in situatia de a incerca sa cumpar locuinta ANL in care locuiesc si nu prea reusesc...
Motivul principal ar fi ca am cumparat acum multi ani, undeva la tara, o casa batraneasca si, in conformitate cu una din conditiile prezentate de primarie "nu detin si nu am detinut o locuinta in proprietate, inclusiv de casa de vacanta"... nu ma incadrez.
Exista vreo posibilitate sa rezolv acest lucru?
Se poate transforma casa batranesca in anexa gospodareasca? Orice, nu stiu...
Va multumesc!

1 răspuns:
| xVictor a răspuns:

Du-te la primarie si intreaba acolo iar apoi poti sa te duci si la politie daca cei de acolo nu ti-au explicat destul de bine, nimeni de aici nu va sti acest lucru pentru ca nu a trecut nimeni prin asa ceva. ^_^ acesta a fost sfatul meu, app, daca vrei sa te muti la oras vinde casa batraneasca cuiva din neam pe 1 leu si cand o sa-ti iei apartamentul o poti lua inapoi pe alt leu ^_^ Bafta, metoda asta chiar merge, un pr de-al meu a facut asta ca sa-si ia o masina.