| VladUreche a întrebat:

Mama a decedat recent iar eu nu ii pot gasi certificatul de nastere, un act necesar pentru a primi ajutor social. Este posibil sa fac rost de un duplicat? Daca da, atunci ce acte sunt necesare?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La ce-ti trebuie certificatul de nastere al mamei? Daca te referi la ajutorul de inmormantare nu ai nevoie de certificatul de nastere ci de cel de deces. Daca tu vrei sa obtii ajutor social ai nevoie doar de actele tale.