| Denly a întrebat:

Bună ziua. Mi-am cumpărat o mașină și urmează sa merg la poliție ca să o inmatriculez pe numele meu. Are ceva dacă asigurarea RCA pe care am făcut-o e pe numele meu și nu pe numele vânzătorului (proprietoarului)?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai RCA trebuie sa fie pe numele tau la politie cand mergi

| Denly explică (pentru suntserios):

Și, pot circula cu asigurare pe care o am pe numele meu până înmatriculez masina?

| suntserios a răspuns (pentru Denly):

Nu, pana o înmatriculezi trebuie sa fie pe numele proprietarului

| Denly explică (pentru suntserios):

Ok, mersi.

| Sofer a răspuns:

Pai pe numele tău trebuie sa o ai sa înmatriculezi mașina.

| M1989 a răspuns:

Daca pastrezi si numerele masini posibil sa nu fie problema.Dar daca iti pui numere noi nu cred ca o sa mai fie buna.

| Denly explică (pentru M1989):

Numerele le pastrez.