| omulpaiangan a întrebat:

pana la urma a intrat in vigoare legea pentru permis de la 16 ani unde poti conduce doar cu insotitor care are experienta de minim 5 ani si soferul sa conduca doar masini pana in 1000cm3 motor?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea lege si nu avea cum sa intre in vigoare, deoarece nu a fost propusa de Guvern si nici aprobata de Parlament.

| Ioandelasal a răspuns (pentru omulpaiangan):

Asemenea pareri, fara a se transforma in propuneri legislative, au mai fost in ultimii ani. Un singur deputat nu poate promova o propunere legislativa, trebuie mai multi si nu cred ca o sa mai aiba adepti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

A fost doar o propunere, speram sa nu ajunga niciodata legea aia sa fie supusa la vot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am!