| Zuzupodos a întrebat:

Bună ziua, părinții mei au cumpărat acum 40 de ani un pământ de la niște rude și rămânând actele la ei, iar azi am aflat ca terenul este deținut de alta personă spunând ca are titlu de proprietate, se poate face ceva în cazul ăsta? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce se poate face este o actiune in revendicare. Pentru a avea sanse de castig trebuie sa ai contractul de vanzare-cumparare, autentificat de un notar. Daca nu ai acest act de proprietate si celalalt are titlu de proprietate nu este nici o sansa de castig.