| Cristian2426 a întrebat:

Prietena mea este in ultimul an de liceu si a intrat in indemnizatia de crestere copil, ea continua liceul. Eu as putea sa intru in prenatal... adica ea sa ramana in indemnizatie si eu sa intru in prenatal? Ma refer aici eu sa iau 85% din salariu si tichetele de masa daca este cazul si ea in continuare indemnizatia... am inteles ca in prenatal in cazul acesta se sta doar un an si sotia 2 ani pe motiv ca nu avem cu cine lasa copilul acasa. Si daca se poate scadea cumva din indemnizatie?

Răspuns Câştigător
| Cristian2426 explică:

Nu se poate, de altfel din raspunsul meu rezulta asta.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti obtine concediu doar pe o perioada de o luna.
Trebuia sa soliciti concediul si indemnizatia de la inceput, daca indeplineai conditiile de acordare, acum nu se mai poate transfera de la mama la tine.

| Cristian2426 explică (pentru Ioandelasal):

Eu ma refer daca putem sta amandoi in indemnizatia crestere copil